sobota, 20 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNajnowsze wyniki dynamicznego testu antywirusów

Najnowsze wyniki dynamicznego testu antywirusów

Specjaliści AV-Comparatives zaprezentował comiesięczne wyniki Real World Protection Test – dynamicznego testu antywirusów.

Który antywirus najskuteczniejszy w maju?

teas-av-maj2015Najnowsze wyniki Real World Protection Test, z maja tego roku, przeprowadzone zostały na urządzeniach wyposażonych w system Windows 7 Home Premium 64bit SP1. W badaniu wzięło udział 21 popularnych pakietów antywirusowych w ich najbardziej aktualnych wersjach.

Na ostateczne rezultaty największy wpływ miała skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu działania zagrożeń i szkodliwych programów, ale raport zawiera również informacje dotyczące ilości fałszywych alarmów zgłaszanych przez pakiety, wyjątkowo uciążliwych dla użytkowników i zakłócających codzienne korzystanie z komputera i Internetu.

Najskuteczniejszymi pakietami antywirusowymi, które osiągnęły maksymalną, 100% skuteczność w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania osiągnęły Panda Free Antivirus (które od momentu wprowadzenia nowego silnika staje się liderem wszystkich rankingów i testów) oraz Trend Micro Internet Security. Oba zgłosiły jednak fałszywe alarmy podczas badania – odpowiednio 7 i 1.

Świetnie w teście poradziły sobie też programy Avira Antivirus Pro (99,5% skuteczności i 0 fałszywych alarmów), Bitdefender Internet Security (99,8% i 0), Kaspersky Internet Security (99,7% i 0), Tencent PC Manager (99,7% i 1).

Złożony i kompleksowy test

W opublikowanym przez ośrodek AV-Comparatives najnowszym raporcie podsumowano wyniki Real World Protection Test przeprowadzonego w maju bieżącego roku. To wyjątkowe badanie to część długotrwałego, rygorystycznego i dynamicznego testu pakietów antywirusowych, który przeprowadzany jest w najbardziej realistycznych warunkach, odpowiadającym tym, z jakimi mają na co dzień do czynienia użytkownicy komputerów i Internauci na całym świecie. Ma on bardzo złożony, kompleksowy charakter, a w czasie jego trwania uczestnicy muszą zmierzyć się z dziesiątkami tysięcy próbek szkodliwych i groźnych programów. Dzięki tak przekrojowemu, ciągłemu testowi możemy poznać pełny obraz skuteczności oprogramowania zabezpieczającego nasze urządzenia, a nie tylko incydentalne wyniki.

Eksperci AV-Comparatives każdego miesiąca przedstawiają cząstkowe rezultaty badania. Dwukrotnie w ciągu roku (w lipcu i grudniu) udostępniony zostaje również szczegółowy raport podsumowujący czteromiesięczne okresy badania.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?